PROJELENDİRME

Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için, almış olduğumuz siparişlerin teknik detay ve projelendirmeleri, mühendislerimiz ve teknik ekibimiz tarafından detaylı olarak hazırlanmakta ve üretim süresince kontrol edilmektedir. Projelendirme yapılırken asansör motor gücü, askı halatı hesabı, tamponlar ve klavuz raylarının hesabı gibi detaylı bir asansör hesabı yapılır. 

Üretimi gerçekleşecek olan asansör kabini, süspansiyonu, ağırlık karkası ve aksamları, müşterilerimiz tarafından istenilen özelliklere ve kuyu ölçülerine göre en ideal asansör ebatı tasarlanarak projelendirilmekte ve müşterilerimizin onayına sunulmaktadır. Müşterilerimiz asansör kabin projesini inceleyip, onayladıktan sonra mühendislerimiz ve teknik ekibimizin hazırlamış olduğu üretim programına alınır. Üretim sürecinde asansör kabini ve aksamlarına ait kesim, büküm, punch ve lazer işlemleri tamamlanır.

Asansör kabinin dış gövdesini oluşturan parçaların birleştirme aşamasına geçilir. Birleştirme işlemi tamamlanınca mühendislerimiz ve teknik ekibimiz tarafından hazırlanmış projeye uygunluğu kontrol edilir.

Kontrol işlemi tamamlanan asansör kabinin iç dekorasyon aşamasına başlanır. Kabinin iç kaplama ve aksesuarları, müşterilerimizin proje onayında bildirmiş olduğu özellikler doğrultusunda dekore edilir. İç dekorasyonu tamamlanan asansör kabinimizin ve aksamlarının, mühendislerimiz ve teknik ekibimiz tarafından son kontrolleri yapılır.

Son kontrolleri yapılan asansör kabini, süspansiyonu, ağırlık karkası ve aksamları sevk edilmek üzere demonte hale getirilir ve paketlenir. Paketlerin üzerine oluşabilecek karışıklıkları önlemek için firma bilgileri, şantiye ve paket içeriğini belirten etiketlemeler yapılır. Paketleme ve etiketleme işlemi tamamlandığında, sevkiyatı için müşterilerimize bilgisi verilir.

Asansör sektörüne yönelik ortaya çıkan asansör projelendirme ihtiyacını, SMM yetki belgesine sahip uzman mühendislerimizle karşılamaktayız. SMM yetki belgesi ülke ve toplum yararları doğrultusunda asansörlerin sağlıklı kullanımlarının ve ilgili idareden ruhsatlandırılmasının sağlanması amacıyla asansör projesini hazırlayacak mühendislerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Elektrikli ve hidrolik asansörler için ölçü alma, hesaplama, projelendirme ve teknik dosya hazırlama aşamalarından oluşan bu hizmet ile Gearlift ailesi olarak müşterilerimize doğru hizmeti, zamanında ve düşük maliyet ile alma imkanı sağlamaktayız.


Yeni Mh. İsmet İnönü Bulvarı 3135 Sk.No:1 Atakent - Atakum Samsun Atakum Samsun

+90 362 438 6091